Изживяването ” 18-то Световно първенство по радиозасичане” приключи.

Признание към всички допринесли всичко да премине на едно изключително високо ниво. Специални благодарности към нашите съдии от Русия и Украйна, които доброволно се включиха към нашия екип и допринесоха изключително за безпроблемното техническо осигуряване на първенството.

Искрени благодарности на всичките над 500 състезатели, съдии, треньори и гости от 34 страни, които уважиха надпреварата. Заради тях ние се постарахме предварително да се направим всичко необходимо за този най-висок форум -  нови предаватели на най-високо техническо ниво, които работеха безупречно, напълно нови карти за класическите дисциплини и доста други неща.  Всичко това не беше напразно и беше оценено по достойнство.

Няколко думи и представянето ни:

Повече от страхотно начало: 28 години след Световното първенство в Беатенберг, Швейцария през 1988г. България отново има Световен шампион при мъжете - Иван Сираков!!

Анрея Дяскова при девойките също стана Световен шампион в дисциплината FOXORING. Сребърен медал в същата дисциплина извоюва по-малката и сестра Евангелина Дяксова.

В класическите дисциплини също успяхме да спечелим няколко медала! При W35 Стела Матеева и Юлия Соколова спечелиха бронзовия отборен медал на 144MHz.

Опитните ни мъже при М60 се представиха повече от отлично, като Димитър Кирев спечели брознов медал на 144MHz, като отбора взе бронзовите медала и на двата класически обхвата 3,5 и 144MHz.

Отбора спечели и куп четвърти места в отборните надпревари, само на крачка от почетната стълбичка.

За пореден път доказахме, че можем да бъдем отлични организатори!

За наша радост медийно също бяхме забелязали:

С Иван Сираков бяхме гости в сутрешния блок на Дарик радио, като интервю с нас беше 17 минути: